Pasiruošimas

Pasiruošimas Šanka-Prakšalanai

Tradiciškai valymas atliekant esant jaunam mėnuliui (jaunačiai). Taip pat egzistuoja įtikinamai argumentuotos rekomendacijos atlikti tai pilnaties metu. Kai kuriuose šaltiniuose astrologai tvirtina, kad valymą būtina pradėti aštuntą mėnulio dieną. Tačiau šios rekomendacijos prieštaringos ir jokiu būdu nėra kategoriškos. Labiau yra svarbūs vidiniai norai ir vidinis pačio žmogaus pasiruošimo jausmas, konkrečiame valymo atlikimo dienos ir laiko pasirinkime.

Mūsų požiūriu dėkingiausias ir tinkamiausias atlikimo laikas – rytas. Procedūrą optimalu atlikti atlikti ryte nuo 5:00 iki 7:00, todėl, kad šiuo metu yra aktyviausias storojo žarnyno meridianas, susijęs su elementu „metalas” „U – Sin” cikle, ir atliekantis pagrindinę funkciją – atliekų šalinimą į išorę. Bet galima parinkti ir kitą laiką, kai labiau aktyvios kepenys, tulžis, plonosios žarnos ir taip toliau. Tokiu atveju geriausia remtis intuicija, įsiklausyti į viso kūno bioritmus ir pajausti vidinį pasiruošimą.

Žmogaus meridianų didžiausių aktyvumų periodai.

Paros laikas / Meridianas

1:00 – 3:00 / kepenų meridianas

3:00 – 5:00 / plaučių meridianas

5:00 – 7:00 / storojo žarnyno meridianas

7:00 – 9:00 / skrandžio meridianas

9:00 – 11:00 / blužnies ir kasos meridianas

11:00 – 13:00 / širdies meridianas

13:00 – 15:00 / plonojo žarnyno meridianas

15:00 – 17:00 / šlapimo pūslės meridianas

17:00 – 19:00 / inkstų meridianas

19:00 – 21:00 / perikardo meridianas (širdies maišo)

21:00 – 23:00 / trijų liemens dalių (трёх обогревателей) meridianas

23:00 – 01:00 / tulžies pūslės meridianas

Visus Šanka-Prakšalanos pratimus geriau išmokti iš anksto, kad jų nesumaišyti ir iš anksto pasistengti pajausti jų veikimą. Gerai, jeigu kažkas jums parodys tai. Juk svarbūs ne pažengusių jogų pasirodymai, o kruopščiai paruošti žarnyno virškinimo trakto sukimai ir tempimai. Beje, iš mūsų patirties, netgi atskirai atlikti (ypatingai tokie, kaip majurasana ir nauli), jie puikiai padeda esant vidurių užkietėjimui arba virškinamojo trakto veikimo pažeidimui.

Pagal galimybę gerai pailsėkite, išsimiegokite. Dieną prieš procedūrą būtinai pavalgykite lengvesnio maisto, kaip pavyzdžiui garuose virtos daržovės arba košės. Vėlai vakare pasistenkite visai nevalgyti. Mūsų rekomendacija – apsiribokite lengvo maisto porcija iki 18 valandos, laisvinamųjų gerti nebūtina. Nesėkmės atveju, arba antruoju bandymu (arba esant ypatingoms aplinkybėms) galima padėti sau, išgėrus laisvinamojo nuoviro arba padaryti kepenų tiubažą (kepenų ir tulžies valymą), kitaip vadinamą „akluoju zondavimu”. Bet tik su sąlyga, kad jūsų kepenyse ir tulžies pūslėje nėra akmenų. Viskas individualu! Ir griežtų nurodymų nebūna.

Būtinai reikia pasirūpinti, kad patalpos būtų laisvai praeinamos, iš anksto paruošti tualetą, perspėjant kitus juo besinaudojančius. Tualetas bus reikalingas ištisas 2-4 valandas.

Valymas atliekamas sūdytu vandeniu. Dabar šiek tiek informacijos apie druskos tirpalą: geriausia ištirpinti pačią įprasčiausią akmens druską. Joduota druska – toli gražu ne geriausias naudojimo variantas, todėl, kad iš anksto negalime žinoti, kokią cheminę kūno reakciją ji gali iššaukti. Kai kurie drąsuoliai naudoja pagal skonį atskiestą jūros vandenį. Vanduo turi būti kambario temperatūros arba vos pašildytas iki kūno temperatūros ir neturi būti atvėsęs. Šiltas vanduo beveik neatima energijos ir nesudaro spazmų glotniame raumenyne, trukdančiam jo judėjimui. Tarp kitko, kai kurie šaltiniai pataria atlikti Šanka-Prakšalaną su karštu vandeniu, tokiu, kad jį būtų galima greitai gerti neapsideginant. Šalto vandens negalima naudoti, nes nuo to gali nukentėti viduriai (ir vidiniai organai). Mūsų patirtis parodė, kad geriausia naudoti šiltą vandenį.

Taigi, pašildę vandenį iki kūno temperatūros, pasūdykite jį santykiu 1-2 arbatiniai šaukšteliai druskos 1 litrui vandens (5-10 gramai, jogos klubo OUM.RU rekomendacija) arba iki 1 valgomojo šaukšto (20-25 gramai) 1 litrui vandens (vadovaukitės skonio pojūčiu), kas žymiai daugiau, negu druskos koncentracija kraujo plazmoje, 9 gramai litre. Vanduo turi būti pakankamai sūrus, be druskos priemaišų, nes kitaip jis bus absorbuojama per virškinamojo trakto gleivinę ir pasišalins su šlapimu, o ne per išangę. Bendrai, druskos koncentraciją galima reguliuoti asmeniškai, svarbiausia, kad organizmas neįsisavintų druskos. Vėlgi, druskos koncentracija paliekama individualiam paskaičiavimui. Dėl patogumo geriausia iš karto pasiruošti tris – keturis litrus, nes mažesnis kiekis paruošto skysčio sumažins atliekamos užduoties greitį. Iš tikrųjų, ši procedūra nėra nemaloni, nors egzistuoja ir malonesni užsiėmimai. Pats sunkiausias etapas, tai šilto sūraus vandens gėrimas ir kūno galimybės fizinei ištvermei, visa kita neturi reikšmės. Atlikimo variacijų daug.

Reguliariai ateina laiškai su klausimais: ar galima atlikti prakšalaną laktacijos, nėštumo metu arba esant kai kuriems virškinamojo trakto susirgimams, esant cukriniam diabetui, onkologijai ir taip toliau. Kai kuriais atvejais galima ir netgi reikia! Kiekvieną atvejį reikia žiūrėti atskirai. (Pagrindinės kontraindikacijos: mėnesinės, nėštumas, nesenos lytinės srities operacijos, problemos su inkstais, aštrūs uždegiminiai procesai virškinimo trakte: opos, gastritai). Bet vėlgi, niekas, išskyrus jus, negali imtis atsakomybės už Jūsų sveikatą ir Jūsų gyvybę. Būtina išmintingai spręsti panašias užduotis suprantant, dėl ko jūs atliekate procedūrą. Palaiminta beprotybė yra taip pat pavojinga ir kenksminga, kaip ir paralyžiuojanti baimė. Viskas priklauso nuo to, kokioje būsenoje yra jūsų kūnas, protas ir psichika. Vienintelis teisingai parinkto ir atlikto proceso rodiklis – teigiamas rezultatas.

Mūsų praktikoje ne kartą pasitvirtino faktas, kad bendra valymo trukmė gali varijuoti nuo 4-5 iki 20 valandų (kartu su tiubažu, miegu, poilsiu, valgymu), priklausomai nuo niuansų, užduočių ir bendrų organizmo rodiklių.

Svarbu

Būtinas moralinis nusistatymas. Tą dieną kategoriškai negalima nervintis, sunkiai dirbti, kur nors skubėti. Niekas neturi blaškyti. Dėl blogos nuotaikos žarnyno valymas gali nepavykti.

Drabužiai turi būti lengvi ir patogūs, nes asanų atlikimas pareikalaus didelės fizinės ištvermės.

Neleistina įtampa ir nerimas. Procedūros atlikimo metu negalima blaškyti dėmesio, sąmonė turi padėti sfinkterių (klapanų) atsidarymui ir vandens praėjimui žarnyne. Jūsų dėmesys turi būti pastoviai nukreiptas į bambos sritį, taip pat į dirbančius raumenis ir vidinius  organus (smulkiau apie tai, pratimų komentaruose).

Kai darysite organizmo valymą, negalvokite apie tai, kad jums reikia sulieknėti! Galvokite apie tai, kad Jums reikia visas organizmo sistemas atvesti prie suderinto ir harmonizuoto darbo (išmesti tai, kas  nereikalinga, atstatyti tai, kas ne taip dirba). Gal būti, kad tada pas jus viskas susitvarkys svoris.

Jums būtinai reikės stebėti lengvus proto klajojimus dabartiniame laike ir jokiu būdu nepasiduoti emociniams, fiziniams pasipriešinimams, kad baigti procedūrą anksčiau  laiko.