Mityba

Mityba po Šanka-Prakšalanos krijos

30 – 60 minučių po procedūros baigimo primygtinai rekomenduojame suvalgyti gerai išvirtų nešlifuotų ryžių, juos galima išvirti su lęšiais. Aišku geriau paruošti maistą su skystu lydytu sviestu, bet tiks ir įprastinis, maždaug 40 gramų (arba išvalytas augalinis aliejus). Tai reikalinga visų pirma tam, kad raumenys, uždarantys skrandžio vožtuvą (sklendę), pradėtų dirbti ir visų antra, kaip galima atsargiau aktyvuoti ir sutepti virškinamąjį traktą. Prisiminkite, kad Šanka-Prakšalana iš virškinamojo trakto pašalina ne tik visas atliekas, bet ir visas natūralias, taip pat būtinus apsauginius sluoksnius nuo žarnyno ir skrandžio, palikdama juos apnuogintus. Lydytas (arba augalinis) sviestas būtinas sutepimui, tai yra laikino apsauginio sluoksnio sukūrimui, kol organizmas nesukurs naujo natūralaus sluoksnio. Žarnynui nedėkinga ilgesniam laiko periodui pasilikti be kokio nors apsauginio sluoksnio. Rekomenduojamoje mityboje išvalytas sviestas užtikrina sienelių padengimą apsauginiu sluoksniu, ryžiai yra lengvai virškinama „supakuota“ medžiaga, o lęšiai arba žirniai – maistas su aukštu, lengvai įsisavinamų baltymų kiekiu. Angliavandenių (ryžiai) ir riebalų (sviestas) derinys yra pilnavertis maistas.

Kai kurie šaltiniai siūlo pakeisti ryžius virtais kviečiais, avižomis arba miltiniais gaminiais (makaronais, lakštiniais, spagečiais ir taip toliau), pagardintais tarkuotu sūriu. Galima valgyti bet kokius kietus ir pusiau kietus sūrius. Balti ir fermentuoti sūriai (bri, kamamberas) nerekomenduojami.

Valgyti antrą kartą geriau ne anksčiau nei po trijų valandų. Kategoriškai draudžiama, ypatingai dviejų – trijų parų bėgyje, po krijos pabaigimo, vartoti alkoholį, šviežias sultis, mėsą, žuvį, kiaušinius, varškės, pieno ir rūgpienio produktus. O taip pat konditerinius gaminius, medų, mielinę duoną, cukrų, uogas, šviežias daržoves, žalumynus ir vaisius. Būtina atsisakyti produktų, sukeliančių rūgimą.

Tai, kad pirmasis išsituštinimas įvyks tik po 24 – 36 valandų, nieko neturėtų stebinti. Jis bus auksaspalvis, geltonas ir bekvapis, kaip kūdikio.

Sekančios savaitės bėgyje (o kai kam gal ir daugiau) iš jūsų mitybos turi būti pilnai pašalinti daug kalorijų turintys ir konservuoti produktai, taip pat rūgštus ir nevegetariškas maistas. Pieno, grietinėlės, rūgščių vaisių, tokių, kaip citrinos, greipfrutai, apelsinai ir taip toliau – vartojimas taip pat turi būti apribotas. Susilaikyti mažiausiai vieną savaitę nuo tokių intoksikantų kaip alkoholio, cigarečių, juoda arbatos, kavos ir prieskonių vartojimo. Mityba turi būti kiek įmanoma paprastesnė ir neutrali (ne per aštri ir rūgšti). Prisiminkite, kad visa virškinamoji sistema išvalyta, todėl netikėtas nuodingų ir žalingų produktų vartojimas gali iššaukti nepageidaujamas reakcijas, pavyzdžiui karščiavimą, nevirškinimą, vidurių užkietėjimą ir kitus.

Jūs esate pilnai atsakingi už teisingą mitybos pasirinkimą, aiškiai suvokiantys, kad Šanka-Prakšalana nepasibaigia išgėrus paskutinę stiklinę sūdyto vandens, o būtent prasideda nuo disciplinos ir kokybiškos naujos virškinamojo trakto mikrofloros formavimo. Priešingu atveju, jūsų pastangos gali atsisukti labiau nemaloniomis pasekmėmis, nei laukiamais teigiamais rezultatais.

Tačiau egzistuoja metodai, tinkantys būtent konkrečioms situacijoms, siūlantys pradėti mitybą… nuo nuplikytų pomidorų. Daržovių salotos kategoriškai draudžiamos, ypatingai jeigu pas žmogų Vatos (vėjo) perteklius, tačiau sezamų aliejus šiai došai suteikia tinkamą poveikį. Ajurveda kategoriška prieš bet kokių ryžių naudojimą Kaphai, iš ryžių leidžia tik laukinius ir basmati. Kaip taisyklė, karštos košės, troškinti grūdai yra per drėgnas ir sunkus maistas. Taip pat Kaphai nerekomenduojamas per didelis aliejaus (sviesto) naudojimas. Bet Kaphai labai palanku paruošti pomidorai. Dėl bet kokių lęšių naudojimo nuomonės išsiskiria. Vieni šaltiniai (R. Svoboda) draudžia valgyti ruduosius trumpuosius ryžius ir lęšius Pitai, o klasikiniai tekstai pabrėžia būtinumą, rekomenduodami ruduosius ilgus, basmati, baltus, laukinius ryžius. Pomidorai taip pat nerekomenduojami. Taip kad variantų daugiau, negu reikia. Gamtoje nėra panašių snaigių, tai ką gi galima kalbėti apie mus, žmones, jeigu mes tokie skirtingi. Taip kad, būtina kūrybiškai prieiti prie klausimo, jaučiant organizmą, atskiriant natūralius kūno poreikius nuo melagingo rajumo.